رویداد نوآوری تکآپ

سبک نوینی از رویداد‌های کارآفرینی؛
با تمرکز بر طرح‌های نوآورانه تولیدی

زمان باقی مانده تا پایان مهلت ثبت نام

رویداد نوآوری تکآپ

سبک نوینی از رویداد‌های کارآفرینی؛
با تمرکز بر طرح‌های نوآورانه تولیدی

زمان باقی مانده تا پایان مهلت ثبت نام

logo

داستان تکآپ چیست؟

رویداد نوآوری تِکآپ سبک نوینی از رویداد‌های کارآفرینی است؛ که با تمرکز بر طرح‌های مبتکرانه و فناورانه تولیدی و صنعتی طراحی شده و در فرآیندی پویا ضمن شناسایی و ارزیابی اولیه طرح‌های نوین کاربردی، آن‌ها را به چالش کشیده و ضمن تجهیز و تکمیل طرح ها از بُعد فنی، اقتصادی و کسب و کار، زمینه لازم برای تجاری سازی طرح های فناورانه را فراهم می‌کند.

در این رویداد کلیه طرح های نوآورانه تولیدی به استثناء حوزه نرم افزار و خدمات قابل ارائه می باشد.

محور های رویداد

تجهیزات و ماشین آلات پیشرفته (کشاورزی، صنعتی)

سلامت، درمان و تجهیزات پزشکی

برق، مکانیک، مکاترونیک و میکروالکترونیک

محیط زیست، بازیافت و پسماند

شیمی و مواد پیشرفته

سایر موارد تولیدی و صنعتی

مسیر تکآپ

فراخوان، ارزیابی و غربالگری اولیه

۲ الی ۲۰ بهمن ماه ۹۹

در این مرحله، متقاضیان در چهارچوب محورهای رویداد، تا تاریخ ۲۰ بهمن، اقدام به ثبت نام در رویداد می نمایند و طرح های ثبت نام شده در رویداد، مورد ارزیابی و بررسی اولیه هیئت کارشناسی دبیرخانه رویداد، قرار گرفته و طرح هایی که در چهارچوب محورها و شاخص های رویداد باشند، پذیرش و وارد مراحل بعدی می شوند.

1-editt

دوره تجهیز

۲۵ بهمن الی ۱۴ اسفند 

در این مرحله طرحها و ایده ها مورد نظر از جنبه های مختلف مورد ارزیابی قرار گرفته و به منظور ارتقا مهارت های اولیه فضای کسب و کار و تحلیل طرح از جنبه های اقتصادی در راستای تعامل هرچه بهتر و دقیق تر صاحبان فناوری و صاحبان صنعت، ضمن بهره مند شدن از مشاوران خبره، از فرصت کارگاه های آموزشی به منظور متناسب سازی طرح ها با نیاز بازار و سرمایه گذاران استفاده خواهند کرد.

1-maintenance

جمع بندی مرحله تجهیز

۱۴ و ۱۵ اسفند 

شرکت کنندگان در پایان دوره تجهیز، طی دو روز، با کمک مربیان به جمع بندی و تکمیل بوم مدل کسب وکار برای ارائه به هیأت داوران می پردازند.

2

ماراتن ورود به تکامل

۱۵ اسفند ماه 

در عصر روز ۱۵ اسفند ماه، همه تیمها در برنامه حضوری، طرح خود را به هیئت داوری ارائه داده و طرح هایی که موفق به کسب رای اعتماد داوران شوند جواز ورود به مرحله تکامل و سپس ارائه در برنامه اصلی سرمایه گذاری را دریافت می نمایند.

1-boxing

دوره تکامل

۲۱ اسفند ۱۳۹۹ الی ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ 

طرح های راه یافته به دوره تکامل با کمک مربیان و مشاوران خبره فناوری و تجاری سازی از برنامه های تکمیلی به منظور آماده سازی کامل مستندات لازم برای ارائه به سرمایه گذار آماده می شوند.

1

Demoday سرمایه گذاری

۲۲ فروردین ماه ۱۴۰۰ 

شرکت کنندگان پس از گذراندن دوره تکامل، در برنامه ویژه “فرصتهای سرمایه گذاری نوآورانه” با حضور سرمایه گذاران، صنعتگران و کارآفرینان، طرح خود را  ارائه داده و پس از آن، مسیر مذاکرات تجاری آنان با حضور مشاوران تجاری سازی تا حصول نتیجه تسهیل می گردد.

1-growth

جوایز

۴۰,۰۰۰,۰۰۰

ریال

۲۵,۰۰۰,۰۰۰

ریال

۱۵,۰۰۰,۰۰۰

ریال

فرصت جذب سرمایه گذار

برای همه تیم ها

عرصه برای تجاری سازی طرح های مبتکرانه و فناورانه فراهم شده است، این گوی و این میدان ...

شورای سیاست گذاری رویداد

6s78u4ixrvv5iecci50u50dmzwxr6kgh

مجتبی بهنام

مدیرعامل صنایع پیشرفته رضوی

 

dr_daneshifar

ابراهیم دانشی فر

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه امام رضا(ع)
125608

رضا قنبـری

رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی
6ca18f773c3ccaaf5cbd7f2d1ec0bd1b

جواد دریادل

رئیس گروه سرمایه گذاری خوشه های صنعتی
2-1

حمیده رضوی

مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری خراسان رضوی
8eabb27f-65e0-4bdb-b779-bb6db5adf8be_20151008_082441

رضا حمیدی

مدیرعامل انجمن مدیران صنایع خراسان رضوی
IMG-20210124-WA0005

مجتبی دلیری

معاونت فناوری و اجرا شرکت صنایع پیشرفته رضوی
57729634767738522261134551034542

مجید علیخواه

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان خراسان رضوی
پیام حمیدرضا پناه مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر به مناسبت هفته تعاون

حمیدرضا پناه

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی
2560nt

رضا شجاعی

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی
photo_۲۰۱۹-۱۰-۰۸_۱۳-۲۰-۳۴

سیدابوالفضل عباس زاده

مدیر عامل مرکز نوآوری تک
unnamed

مسعود طاهری لاری

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مشهد

مربیان رویداد

6ca18f773c3ccaaf5cbd7f2d1ec0bd1b

جواد دریادل

رئیس گروه سرمایه گذاری خوشه های صنعتی

مهندسی صنایع و دانشجوی ارشد بازرگانی،مخترع و دارای سابقه بیش از یک دهه در ارتباط با صنعت و توسعه صنعتی، مشاور برند برتر صنعت جواهرات در سال ۹۷

adel

سید علی عادل رستخیز

مدیر عامل شرکت دارت

دکترای مدیریت مالی و متخصص در حوزه سرمایه گذاری است و هم اکنون در معاونت اقتصادی شهرداری نیز فعالیت می کند. سال ها مشاور و مجری برنامه های تبلیغاتی فضای مجازی و طراح کمپین های کسب و کارهای مختلفی بوده است.

IMG-20210124-WA0007

میلاد خاکسار

کارشناس امور سرمایه‌گذاری و مشارکت شرکت صنایع پیشرفته

کارشناس ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) با گرایش مالی

آشنایی با مدل‌های تجاری شده فناوری و نوآوری در دنیا و تجربه کاری در اکوسیستم نوآوری کشور. داری تخصص در زمینه‌های اسناد کسب و کار (امکان سنجی، طرح کسب و کار و …) و دیگر مهارت‌های مورد نیاز  فناوران جهت کارآفرینی.

مکارم

مصطفی مکارم

مدیر عامل شتابدهنده فردوسی

مصطفی کارشناس ارشد متالوژی است. او علاوه بر تخصصی که در زمینه کاری رشته تحصیلی خود دارد، مدرس و فعال در حوزه کارآفرینی و کسب و کار است. مصطفی کارآفرین نمونه کشوری در سال ۸۹ بوده و هم اکنون مدیرعامل شرکت دانش بنیان نهامین و رئیس هیات مدیره شتاب دهنده کسب و کار فردوسی است.

IMG-20210124-WA0006

کیانا باانصاف

مدیر واحد فناور تجهیزات پزشکی شرکت صنایع پیشرفته رضوی
کارشناس ارشد برق الکترونیک و اقتصاد انرژی است و ۵ سال سابقه مدیریت واحد مشاوره و پژوهش سازمان مدیریت صنعتی خراسان رضوی، او را به فردی علاقه مند به کارآفرینی و رهبری تیم های خلاق تبدیل نمود. با تاسیس دو شرکت مهندسی، اکنون به مشاوره کسب و کارهای دانش بنیان در حوزه سلامت و تجهیزات پزشکی می پردازد.
IMG-20210205-WA0026

عبدالله لوشابی

مدیر عامل شرکت ره پویان افضلی پور
دکتری اقتصاد کشاورزی گرایش سیاست و توسعه دارد و مدیر عامل شرکت ره پویان افضلی پور است. او مدیر بیش از ۱۵ طرح تحقیقاتی در حوزه مطالعات بازار در بخش کشاورزی و خدمات بوده است. مدرس دانشگاه است و سابقه عضویت در هیات موسس اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی کشاورزی ایران و عضویت در شورای حمایت و نظارت بر انجمن های علمی دانشجویی وزارت علوم را در کارنامه خود دارد.
image_2019-06-04_20-09-52

مرتضی عطایی نژاد

تسهیلگر رویداد

مخترع و از برگزیدگان جشنواره منطقه ای نوآوری و شکوفایی توسط بنیاد ملی نخبگان است. مدیر مرکز نوآوری تک، عضو شورای عالی نظام ایده پردازی و مدیر دبیرخانه نظام ایده پردازی. وی در حوزه های مالکیت فکری، تجاری سازی فناوری و کارآفرینی نیز فعالیت می کند. عضو تیم استارتاپی بازار تجهیزات پزشکی ایران gmed.ir و هم بنیانگذار پیکاتو برخی دیگر از عناوین اوست.

IMG-20210124-WA0003

سعید خسروآبادی

استادیار و عضو هیأت علمی دانشگاه بین المللی امام رضا(ع)
دکترای تخصصی مهندسی برق از دانشگاه فردوسی مشهد دارد. مدیر پژوهشی، رئیس مرکز آموزش عالی، مدیر تحصیلات تکمیلی، عضو شورای نظارت ارزیابی و تضمین کیفیت و مدیرگروه مهندسی برق دانشگاه امام رضا(ع)، بخشی از سوابق اجرایی ایشان می باشد.
IMG-20210124-WA0009

سید دانیال موسوی

کارشناس مسئول واحد مواد پیشرفته شرکت صنایع پیشرفته رضوی

 کارشناس ارشد مهندسی مواد از دانشگاه تهران است. تجربه همکاری با صنایع مختلف، ارتباطات گسترده در حوزه صنعت مواد و توسعه ایده های فناورانه از مفهوم ذهنی به محصول وی را تبدیل به فردی توانمند در حوزه مشاوره و راهبری شرکت های دانش بنیان کرده است. وی در حال حاضر به مشاوره کسب و کارهای دانش بنیان در زمینه مواد پیشرفته مشغول است.

New Doc ۲۰۲۱-۰۲-۰۸ ۱۲.۳۲.۰۹_1

رسول صالحی

مدیر سامانه تجهیزات پزشکی جی مد

مهندسی مکانیک ساخت و تولید دارد. عضو موسس سامانه ثبت اختراع تکثبت، مخترع و عضو بنیاد ملی نخبگان، موسس و مدیر عامل شرکت مهندسی پزشکی آرین تجهیزات و موسس و مدیر ارشد سامانه بازار تجهیزات پزشکی ایران جی مد، از جمله سوابق و سمت های وی می باشد.

photo_۲۰۱۹-۱۰-۰۸_۱۳-۲۰-۳۴

سیدابوالفضل عباس زاده

مدیر عامل مرکز نوآوری تک
مهندس عباس زاده از سال ۹۱ در اکوسیستم فناوری و نوآوری کشور، با تمرکز ویژه بر روی مالکیت فکری، ارزشگذاری دارایی های نامشهود و تجاری سازی فناوری فعالیت داشته است. هر چند وی در برخی حوزه‌های مرتبط دیگر با کسب‌وکار نیز فعالیت داشته است.خدمات او در مرکز نوآوری و کارآفرینی تک در کل کشور مخترعین و کارآفرینان را بهره مند نموده است. برخی دیگر از سوابق حرفه ای او را میتوان به مشاور عارضه یابی، استقرار و توسعه فناوری شرکت شهرک های صنعتی خراسان،  مشاور تجاری سازی فن بازار منطقه ای، بنیاد نخبگان استان خراسان (سال ۹۶-۹۸) و… و عضو هیئت مدیره انجمن مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی استان و…  اشاره نمود.
IMG-20210124-WA0004

حمید حیدری زاد

مدیر امور مشارکت و سرمایه گذاری شرکت صنایع پیشرفته رضوی
ارشد مدیریت کسب و کار دارد و بیش از ۶ سال فعالیت در عرصه فناوری و نوآوری در کارنامه خود دارد. وی مدیری توانمند در آستان قدس رضوی در عرصه کارآفرینی و ارزیاب پروژه های سرمایه گذاری این نهاد است.
IMG-20210124-WA0008

علی شیوا

مدیر واحد تجهیزات پیشرفته صنعتی شرکت صنایع پیشرفته رضوی
دکترای مهندسی مکانیک گرایش روباتیک را از کینگز کالج لندن اخذ نموده است. حدود ۱۱ سال در زمینه نفت، گاز، پتروشیمی و نیروگاه در سمت های کارشناس مهندسی، هماهنگ کننده پروژه، و مدیر واحد مهندسی فعالیت داشته است. علاوه بر آن حدود دو سال است که در آزمایشگاه روباتیک دانشگاه فردوسی مشهد به تحقیق و تعامل با دانشجویان مشغول است. وی همچنین مدیر واحد تجهیزات پیشرفته صنعتی در شرکت صنایع پیشرفته رضوی است که به اشتغالزایی به صورت مشارکت در کسب و کارهای دانش بنیان کمک و مشاوره می دهد.

تیم اجرایی

cut

امیر مقدسیان

مدیر اجرایی رویداد
IMG-20210124-WA0010

سعید عشقی

تیم اجرایی
reza rad

رضا راد

تیم اجرایی
IMG-20210204-WA0002

فائزه موسوی

روابط عمومی
photo_۲۰۱۹-۱۰-۰۸_۱۳-۲۰-۳۴

سید ابوالفضل عباس زاده

مدیرعامل مرکز نوآوری تک
IMG-20210206-WA0000

ناصر نعیمی

مستندسازی
IMG-20210124-WA0004

حمید حیدری زاد

دبیر علمی رویداد
Untitled

فرهاد نعیمی

چند رسانه ای

برگزار کنندگان

حامیان

اخبار رویداد

گزارشی از اولین رویداد تکآپ را ببینیم.

در تکاپ ۲ چه خبره؟

سوالات متداول

– پژوهشگران و نخبگان که بدنبال تجاری کردن دستآوردهای علمی خود هستند- واحد های فناور، شرکت های نوپا عضو مراکز رشد و شتابدهنده ها- افراد علاقه مند به کسب تجربه و دانش در زمینه کسب وکار تولیدی- اساتید، دانشجویان و فارغ التحصیلان مراکز علمی و مهارتی که می خواهند کسب و کاری مبتنی بر نوآوری داشته باشند و یا با واحد صنعتی، سرمایه گذاران و کارآفرینان همکاری نمایند.- و به طور کلی افراد و تیم های دارای طرح و ایده نوآورانه تولیدی.

رویداد استارتاپ ویکند رویدادی است که سه روز پایان هفته برگزار میشه،و معمولا قالب رویداد به گونه ای است که اغلب ایده های نرم افزاری در اون بروز پیدا می کنند و رویداد بیشتر جنبه آموزشی داره، اما این رویداد یک رویداد تخصصی با رویکرد طرحا های مبتکرانه و فناورانه تولیدی است. در این رویداد شرکت کنندگان پس از ثبت نام و پذیرش اولیه، در فرآیندی حدودا ۶۰ روزه و طی ۲ مرحله (تجهیز و تکامل) ضمن بهره مندی از ۲۰ ساعت کارگاه آموزشی و مشاوران و مربیان خبره صنعت و کسب و کار به هر یک از شرکت کنندگان کمک می کنند تا طرح خود را (خصوصا از بعد اقتصادی و کسب وکار) برای ارائه به سرمایه گذار محیا کنند و در نهایت ضمن رقابت با یکدیگر فرصت ارائه به کارآفرینان و سرمایه گذاران را پیدا خواهند کرد. همچنین تسهیلات و خدمات پشتیبان فناوری تخصصی پیش بینی شده تا مسیر تجاری سازی طرح ها به سرانجام برسد.

ثبت نام در این رویداد مبتنی بر طرح بوده و اگر دارای طرحی هستید، میتونید به صورت فردی یا تیمی در رویداد ثبت نام کنید.

ثبت نام در این رویداد مبتنی بر طرح بوده و شرکت کنندگان ( فردی یا تیمی ) باید دارای طرح در چهارچوب محورهای رویداد بوده و نسبت به ثبت نام در رویداد اقدام نمایند.

هر طرحی غیر از خدمات و نرم افزار که در راستای محورهای رویداد باشه میتونید ارائه بدید.

به منظور حفظ کیفیت برنامه های رویداد، با برنامه ریزی صورت گرفته این رویداد به صورت ترکیبی آنلاین و جضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می گردد

برنامه های مشاوره دوره تجهیز و تکامل به که به صورت اختصاصی برای هر تیم ارائه می گردد، غالبا به صورت حضوری می باشد. همچنین برنامه ارائه به هیئت داوری عصر ۱۵ اسفند و دمودی سرمایه گذاری ۱۹ فرودین ماه نیز به صورت حضوری می باشد.

برنامه جمع بندی دوره تجهیز که روز ۱۴ اسفند ماه تا ظهر ۱۵ اسفند ماه که به صورت متمرکز برای همه تیم ها می باشد، در بستر تعاملی آنلاین ارائه می شود.

در صورت انصراف میتوانید فقط تا تاریخ ۹۹/۱۱/۲۰ انصراف خود را اعلام نمائید؛ پس از این تاریخ وجهی عودت نمی‌گردد.

در رابطه با این سوال چند نکته قابل ذکر است.

اول اینکه در این رویداد عملا ایده خام قابل پذیرش نیست، و تمام طرح ها باید در سطح( TRL4 -TRL8 ) مستندات فنی و یا نمونه اولیه باشند، بنابراین از این بعد همه طرح ها کامل به حساب می آیند.

دوما تجربه ۱۰ ساله متولیان این رویداد در عرصه فناوری، کارآفرینی و تجاری سازی نشان داده که عمده طرح از بعد فنی خوب و دارای مزیت های خوبی هستند، اما ورود به بازار و تجاری سازی آن از مسیر جذب سرمایه مستلزم تکمیل ابعاد اقتصادی و کسب وکاری طرح می باشد تا سرمایه گذار ضمن ریسک ورود به کسب وکار مبتنی بر فناوری را بپذیرد. که فناوران عمدتا از این مسائل غافل هستند و نمی توانند بدون این ملاحظات کارآفرینان و سرمایه گذاران را مجاب به سرمایه گذاری نمایند. لدا تمام برنامه ها در همین راستا برای این عزیزان در نظر گرفته شده است.

با این حال به تشخیص هیئت ارزیابی اولیه چنانچه طرحی تمام ابعادش کامل باشد، تنها الزام دارد در برنامه ۱۵ اسفند برای کسب جواز حضور در دمودی سرمایه گذاری شرکت کند.

در این رویداد ایده اولیه یا فکر خام ( به طوری که صرفاً در حد ایده باشد و هیچ مستنداتی جهت عملی کردن و ارائه آن وجود نداشته باشد ) پذیرفته نمی‌شود. از طرفی لزوما نیازی به نمونه ساخته شده نمی باشد و ارائه مستنداتی از قبیل ماکت ، مستندات علمی و آزمایشگاهی قابل اثبات و… هم قابل قبول می باشد ، با این حال در صورتیکه تیم کاری در خصوص ایده مورد نظر مستندات اولیه ای ارائه دهد و ارزیابی کمیته ارزیابی و پذیرش تیم ها این باشد که تیم توانایی ارتقاء و تکمیل نسبی طرح در طول مدت رویداد را دارد، مورد پذیرش قرار خواهد گرفت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد، میتونید مقاله مربوط به سطح بلوغ فناوری (TRL) را در سایت (بخش اخبار /مقالات) مطالعه نمایید

با توجه به اینکه برنامه های رویداد به صورت ترکیبی (آنلاین و حضوری) برگزار می گردد. حضور متقاضیان غیر بومی در برنامه ارائه عصر ۱۵ اسفند و ۱۹ فروردین ( در صورت پذیرش) الزامی می باشد، لذا متقاضیانی که امکان حضور با این شرایط را دارند می توانند در رویداد ثبت نام نمایند. با این حال پذیرش و شرایط این دسته از متقاضیان منوط به تایید هیئت ارزیابی اولیه است.

در صورت عدم پدیرش اولیه متقاضیان، هزینه ثبت نام عودت می شود.

این رویداد، یک رویداد حمایتی است که به همت شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی، صنایع پیشرفته رضوی و مرکز نوآوری وکارآفرینی تک برگزار می گردد

برگزاری این رویدادی هزینه‌های متفاوتی از جمله ، مربیان و مشاوران، پذیرایی،عوامل اجرایی،جوایز و… در بردارد، با این حال با توجه به محدودیت ظرفیت این برنامه هزینه اندکی برای ثبت نام در نظر گرفته شده است تا شرکت کنندگان با جدیت و به صورت کامل از این فرصت بهره مند شوند

بله! برای خرید زودهنگام بلیط رویداد تخفیف‌هایی در نظر گرفته شده است.برای اطلاع از تخفیف زودهنگام سایت و شبکه‌های اجتماعی رویداد را دنبال بفرمایید.@techupevent